16. rujna 2022. održana je radionica u Samoborskom muzeju a radionicu su proveli znanstvenici Mirjana Bijelić, Nikola Poljak i Dalibor Paar s Fizičkog odsjeka PMF-a Sveučilišta u Zagrebu uz podršku Grada Samobora, Zagrebačke Županije, Ministarstva kulture uz logistiku udruga SURLA i Fizikalnog društva Split.
Radionica je održana za oko 150 osnovnoškolaca od 1. do 8. razreda, tema radionice je bila toplina kao najvažniji oblik energije u sklopu koje su učenici putem pokusa istraživali kako se toplina stvara iz drugih oblika energije, kako se prenosi i kako utječe na svijet oko nas.
Na ovakav način istraživanja putem pokusa prezentiraju se odabrane teme znanosti i tehnologije na zanimljiv, izazovan, poticajan i motivirajući način kako bi se djeca i učenici od rane dobi upoznali sa STEM područjem i suvremenim zanimanjima 21. stoljeća te im pomoglo u kasnijim opredjeljenjima u životu.