17th European Powder diffraction conference (EPDIC17) održat će se od 26. do 30. svibnja 2020. u Šibeniku, točnije u Konvencijskom centru Šibenik u sklopu turističkog naselja Amadria park, odlučio je Odbor EPDIC-a u Edinburghu, na svom zasjedanju od 2. srpnja 2018. nakon što su njegove članice i članovi odslušali i odgledali prezentaciju kandidature koju je, u ime Hrvatske udruge kristalografa, predstavila Jasminka Popović. Domaćinstvo EPDIC17 je, nakon ECM29 i ECS3, još jedna potvrda velikog povjerenja koje europski i svjetski kristalografi imaju u Hrvatsku udrugu kristalografa kao organizatora i najzahtjevnijih međunarodnih znanstvenih skupova. Na EPDIC17 očekujemo između 400 i 500 sudionika iz cijelog svijeta. Više informacija na službenim mrežnim stranicama EPDIC17.